«Майбутнє за IT-технологіями»: підсумки 3D Print Conference Kiev 2016

16 вересня в НСК «Олімпійський» відбулася одна з головних інноваційних подій, присвячена адитивним технологіям в Україні — 3D Print Conference Kiev.

Цього року захід побив всі рекорди в порівнянні з попередніми: за день його відвідало понад 1800 осіб, а у виставці взяли участь 27 компаній-експонентів. Гості та спікери конференції відзначили значний стрибок розвитку 3D-технологій:

«Помітно збільшилася кількість відвідувачів на виставці. Стає очевидним, що адитивні технології в Україні розвиваються, люди стали розбиратися в різних видах 3D-принтерів, знають про всі методики друку. Зараз ми починаємо працювати на усвідомлену та підготовану аудиторію, яка всерйоз замислюється над професійним застосуванням адитивних технологій у всіх сферах життя»

вважає засновник компанії 3dprinter.ua Марина Іжутова.

Розіграш призів, art-зона, концерт на 3D-гітарі…

І це далеко не все, що відбувалося у виставковій зоні 3D Print Conference Kiev. Кожен учасник виставки хотів здивувати гостей чимось особливим, в такому розмаїтті подій відвідувачам було з чого вибирати:

  • конкурс на кращий малюнок, намальований за допомогою 3D-ручки MYRIWELL, в рамках зони 3D Art
  • селфі-конкурс від Verbatim
  • розіграш 3D-друкованої моделі мотоцикла на стенді компанії iPrint3D
  • в рамках заходу серед відвідувачів виставки компанія Moy3D розіграла 3D-принтер Delta Rostock
  • на стенді «Sтахановец» розповіли про те, як створюються 3D-моделі зубних протезів, а також про застосування адитивних технологій в медицині та стоматології

Вперше в Україні на 3D Print Conference Kiev відбувся унікальний концерт: група Fontaliza виступила під час кава-брейку і зіграла свої найвідоміші композиції, використовуючи 3D-гітару, яку надрукували представники компанії Moy3D.

У зоні виставки було представлене професійне 3D-обладнання, яке застосовують в медицині, архітектурі, авто- і суднобудуванні, ювелірному дизайні, кулінарії і не тільки. Гості побачили масу незвичайного: Будду, що сміється, обіймаючись з тиранозавром Рексом, гігантського Пікачу з безліччю своїх міні-копій, зброю з «Майн Крафта», вази що не б’ються і велику кількість різноманітних фігурок - від злісних черепів до найскладніших конструкцій, намальованих 3D-ручкою.

Освітня конференція з експертами 3D-друку

3D Print Conference Kiev — це не тільки виставкова зона, а й освітня конференція. На заході зібралися ті, хто використовує тривимірні технології у виробництві, розвитку міст, інфраструктури та інших галузей:

  • Бреннан Пуртцер — представник Корпусу миру — розповів про можливості застосування адитивних технологій з метою розвитку бідних міст в Україні. Наразі спікер планує відкрити освітню школу тривимірного друку в Калуші, потім — створити цілу мережу таких закладів по всій країні
  • Максим Гербут — творець проекту PassivDom — поділився секретами виробництва «пасивних будинків», а також розповів, чим 7D відрізняється від 3D-принтерів
  • Данило Приходько — представник компанії Imatek — розповів про перспективи застосування 3D-технологій у промисловому виробництві
  • Олександр Тимошенко (Softprom by ERC) розповів про використання та особливості роботи з програмами для 3D-моделювання від Autodesk
  • Ігор Железняк (3DprinterOS) змалював головні критерії розробки локальних і онлайн-додатків для 3D-друку.

В рамках конференції також виступили: Олексій Гвозденко (тенденції світового ринку тривимірних технологій), Микола Ковбаса (нюанси 3D-інжинірингу), Олег Кірєєв (перевірка і контроль якості полімерних ниток), Артемій Дробязко (промдизайн і адитивні технології в реалізації стартапів), Дмитро Годомскій (авторське право і 3D-друк).

Цілий день майстер-класів для дітей та дорослих!

Виставка і конференція на 3D Print Conference Kiev — не єдине, що приготували для гостей організатори заходу. Протягом дня будь-хто за бажанням міг відвідати зони дитячих і дорослих майстер-класів.

Професійні лекції для початківців

У зоні майстер-класів для дорослих лектори розповіли про основи 3D-друку, його види, різних технології і особливості їх використання. Також експерти виділили найякісніші 3D-принтери для професійного використання, розповіли про секрети 3D-моделювання та сканування, програмне забезпечення для створення моделей різних виробів, а також про власні лайфхаки.

Розважальні заняття для дітей будь-якого віку!

В рамках заходу 3D Print Conference Kiev компанія intRobots обладнала зону дитячих майстер-класів. Досвідчені професіонали навчали юних фахівців роботі з програмами для 3D-моделювання, створення об’ємних малюнків за допомогою 3D-ручки, а також основам програмування роботів на Arduino.

Маресьєв Шамжі - директор проекту 3D Print Conference Kiev - прокоментував минулу 16 вересня подію так:

«Щороку 3D Print Conference Kiev зростає і стає все більш масштабним. У той же час зростає і ринок 3D-друку. Інновації розвиваються, ми все більше розуміємо, що майбутнє — тільки за IT. На цей раз участь у виставці взяли 27 компаній, я сподіваюся, що в майбутньому році це число збільшиться в рази. Чекаю всіх наступної осені на 3D Print Conference Kiev 2017».

До зустрічі в 2017 році на новій виставці-конференції 3D Print Conference Kiev!

Стаття є адаптацією пострелізу конференції.

Tags: 3dprint